У музеї «Грюнес Гевьольбе»
Цей шедевр подарував світові майстер Маттеус Вальбаум, який жив у Німеччині у 16 сторіччі, імовірно в місті Аусбург. Він здобув освіту ювеліра у місті Любек, а через 10 років його роботи стали знаними. У 1590 році Матеус стає майстром — ювеліром. Працює над виготовленням групи муз на горі Парнас, які були частиною Поморської художної шафи. Крім того, він створив знамениту Діану на олені, домашні вівтарі та інші мистецьки вироби.
«Дерев’яна пристрість»
Талановитий майстер проявив себе не тільки як ювелір, але і як різьб’яр по дереву. Його робота -Шафа для дорогоцінностей — заслуговує на увагу. Вона створена з дорогого матеріалу — ебенового дерева та оздоблена сріблом та золотом. Розмір цієї шафи у висоту 85,5 см, у ширину 53,5 см, а глибина дорівнює 38,5 см. Кожна робота починається з ідеї, задуму, яку майстер втілює в життя за допомогою різноманітних інструментів. Дивлячись на цю річь, розумієш, що тогочасні майстри мали не аби які ідеї і добрий смак.
Шафа для коштовностей мала універсальне призначення. Вона була і предметом інтер’єру, і меблями водночас. Шафа має навіть часи. Майстерно вирізані всі тонкі деталі, дверцята і шухлядки. Дуже вишукана і граціозна. Поєднання дерева і дорогоцінних металів дуже вдала ідея майстра. Ажурні деталі зі срібла і золота придають класичній строгій шафі урочистості і довершеності. Дуже багато маленьких елементів гармонічно поєднуються між собою, створюючи єдину композицію. Стільки елементів — і нічого зайвого!
P.S.
Для кого майстер створив цю річь? Скільки вона коштувала на той час? Скільки часу знадобилося Вальбауму, щоб створити предмет, що і досі дає привід для наслідування сучасним майстрам? Мабудь багато. Так. Щоб створити шедевр — потрібен час, талант, терпіння і майстерність. Якщо ви маєте ці дари — дерзайте! І хто- зна може ваш шедевр здивує світ!